Nevsehir taksi, Kapadokya Taksi, Nevşehir Taksi duraklari, nevşehir taksi, nevsehir taksi, nevşehir terminal taksi, Taksi

Nevşehir Hakkında Bilinmesi Gereken Kısa Bilgiler

Kapadokya Nevşehir

Kapadokya bölgesi tarihte bulunduğu sürece içerisinde çeşitli devletler, toplumlar ve önemli insanların adıyla anılmış büyük dönemler geçirmiştir.

kapadokya nevşehir

kapadokya nevşehir

Bölgemizin tarihi çok çok eskiye dayanmaktadır ve M.Ö. 3000 yıllarında Asut ticaret kolonileri ve hithitler zamanına kadar gitmektedir.

Kapadokya bölgesinde üç farklı dönem yaşanmıştır ve bunların isimleri şöyledir

1 Dönem: Paleolitik, neolitik ve antik dönemlerdir.

2 Dönem: Roma ve Bizans’a ait olan dönemlerdir.

3 Dönem: Türklere ait olan dönemlerdir.

Kapadokya bölgesinde bulunmuş olan ilk yerleşim izleri çok eski tarihe dayanmaktadır. İnsanların Avcılık ile geçindiği dönemlere kadar uzanmaktadır.

Kapadokya’nın bir diğer eski ismi ise “güzel at yetiştirilen ülke ”güzel atlar ülkesi” anlamına gelen adını Asurlular zamanında bu şekilde söylenmekteydi.

Kapadokya Bölgesinde Gezilecek Yerler

Bölgemizde gezilip görülecek o kadar fazla yer var ki eğer tamamını gezmek isterseniz en az 3 günlük konaklama yapmanız lazım bölgede.

Göreme Açık Hava Müzesi

Eski ve M.Ö. 5000 yıllarına kadar dayanan geçmişi çok uzun toplumlar, devletler ve milletlerden bahsediyoruz.

Göreme Açıkhava Müzesi, M.S. IV. yüzyıldan XIII. yüzyıla kadar çok yoğun şekilde manastır hayatına ev sahipliği eden dünyanın en büyük kaya yerleşim yerlerinden biridir.

Ürgüp Gezilecek Bölgeler

Merkeze 20 km uzaklıkta bulunan Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bir çok gezip görebileceğiniz bölge bulunmaktadır.

Ürgüp merkezinde hiç peri bacası bulundurmamasına rağmen çevresinde bir çok güzel peribacası oluşumları bulunmaktadır bunlardan en popüler olanı ise Üç Güzeller isimli peri bacası oluşumudur bu manzarada yaklaşık olarak her yıl 2 milyon ziyaretçi resim çekmektedirler.

Ürgüp’de bunların dışında gezip görebileceğiniz bir çok tarihi köy, vadi ve kiliseler bulunmaktadır.

Avanos Hakkında Bilgi

Avanos ortasından Kızılırmak geçiyor ve Avanoslular su sesi ile şakıyan toprağı sanat ve sanatçılar doğurmuş çömleği ile anılan Nevşehir’in en güzel ilçelerinden bir tanesidir.

Eğer testi, güveç, kadeh, bardak ve aklınıza kum ve çamurdan yapılabilecek ne geliyorsa Avanos’da bulunan Çanak atölyelerinde bulabilirsiniz.

Nevşehir Merkez Tarihi Yerler

Merkez’de gidebileceğiniz en güzel yerlerden bir tanesi Nevşehir kalesi ve kale etrafında bulunan Dünyanın en büyük yer altı şehrini gezmenizi tavsiye ederiz.

Bu bölge Nevşehir’in ilk yerleşim yerleri arasında yer almaktadır, eskiden bölgede bir çok gecekondu bulunmaktaydı gecekondular yıkıldıktan sonra orada yaşayan yerli halkın bildiği fakat belediyemizin ve görevlilerin resmi olarak bilmediği bir yer altı şehri çıktı. Bu şehir günümüzde halen tam olarak keşfedilebilmiş değil yaklaşık olarak 5 senedir üzerinde çalışan bu bölgeden Nevşehir’in ilçelerinde bulunan ortaya çıkan yer altı şehirleri ile bağlantılı oldukları düşünülüyor içerisinde 40,50 km uzunlukta tünellerin bulundukları söyleniyor.

Yolunuz ilk kez düştü ise Nevşehir bölgesinde bulunan bu tarihi güzelliklerin hepsini NevsehirTaksin.Com olarak sizlere gezdirmeye hazırız.

Fiyat almak için bizleri iletişim numaralarımızdan arayıp hangi bölgeleri gezmek, görmek istediğinizi söylerseniz eğer sizlere bu konuda en uygun fiyatlı olacak şekilde yardımcı olmaya çalışırız.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Nevsehir taksi, Kapadokya Taksi, Nevşehir Taksi duraklari, nevşehir taksi, nevsehir taksi, nevşehir terminal taksi, Taksi

2 yorum

  1. Gerçekten çok başarili bir makale olmuş Nevşehiri kisaca bize anlatmissiniz.

  2. merhaba kapadokya havalimanından aksaray ıhlara konaklarına taksi ücreti ne kadar yazıyor bilgi verebilir misiniz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Hemen Taksi Çağır